Harry Potter Broom -->

środa, 2 stycznia 2013

Top 10: Książki przeczytane w 2012


Dziś pora na... Najlepsze książki przeczytane w 2012!

Z racji rozpoczęcia Nowego Roku lista najlepszych przeczytanych książek w 2012 roku. Chociaż co do niektórych nie mam 100% pewności, czy nie przeczytałam ich pod koniec 2011...

Poza tym zaniedbałam ostatnio Top 10 i chcę je wskrzesić.

Podsumowanie grudnia już niedługo.

I przepraszam, że nie było w sobotę żadnej recenzji. Nic mi się nie chciało, bo byłam wściekła, że zachorowałam na Sylwestra -.-

Dobra, bo się rozpiszę i tego Top 10 nie dodam.

P.S. Parę słów od siebie tylko do książek, których recenzji nie znajdziecie na tym blogu. Pod pozostałymi pozycjami - linki do moich recenzji.

1. Andrzej Sapkowski - Wiedźmin
2. Suzanne Collins - Igrzyska Śmierci
3. J.R.R. Tolkien - Władca PierścieniKlasyk literatury fantasy. Zabierałam się do niego już kiedyś, ale za pierwszym razem dotarłam tylko do połowy pierwszego tomu. Nie da się ukryć, że styl Tolkiena bywa trudny, jednak przy kolejnym podejściu do tej trylogii oczarował mnie. Świat wymyślony w najdrobniejszych szczegółach oczarował mnie. Wspaniała, wciągająca, niezapomniana przygoda, którą przeżywamy razem z bohaterami o zupełnie odmiennych charakterach, których łączy jeden cel: nie dopuścić do zagłady Śródziemia. Arcydzieło. Także na mojej liście: Top 10: Książki, które chcemy ocalić od zapomnienia, a ekranizacja tej trylogii w moim zestawieniu: Top 10: Najlepsze ekranizacje książek.


4. Aleksander Kamiński - Kamienie na szaniec.Historia oparta na faktach, mówiąca o odwadze, poświęceniu i okrucieństwach wojny. Sympatyczne postacie, które powinny być przykładem dla młodych ludzi. Jedna z najmądrzejszych lektur szkolnych. Także na mojej liście Top 10: Książki, które chcemy ocalić od zapomnienia.


5. Rick Riordan - Kroniki Rodu Kane
6. Hanna Kowalewska - Zawrocie (części 1-4)
7. Lauren Brooke - Heartland (części 16-19)
8. Christopher Paolini - Dziedzictwo (Tom 1 i Tom 2)
9.  Anne Bishop - Trylogia Czarnych Kamieni
10. Michael Grant - Gone. (3 pierwsze części)A co Wy ciekawego przeczytaliście w ubiegłym roku? 

Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku!!!  : )

5 komentarzy:

  1. Wzruszyła mnie książka Kamienie na szaniec. Także uważam, że powinniśmy o niej pamiętać. To dobry wybór na lekturę szkolną.

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty

The Hunger Games 32x32 Logo