Harry Potter Broom -->

środa, 3 lipca 2013

Top 10: Postacie książkowe, z którymi chcielibyśmy się zaprzyjaźnić.

Dziś pora na... Bohaterowie literaccy, z którymi chcielibyśmy się zaprzyjaźnić!


Swoją drogą jestem ciekawa, czy ten post się opublikuje. Pierwszy raz skorzystałam z "ustaw datę publikacji", bo właśnie jestem na obozie z zerowym dostępem do internetu (czy choćby zwykłego zasięgu) - pozdrawiam :D Ale dawno nie było Top10, więc dziś, jako, że są wakacje, to taki wesoły temat :)

1. Ania Shirley 
z "Ani z Zielonego Wzgórza"


Dlatego, że Ani wszędzie pełno. Nie można się z nią nudzić, ma świetne pomysły. Jest oryginalną i zabawną marzycielką. no i wiadomo, że przyjacielowi zawsze pospieszy z pomocą.


2. Huncwoci 
z "Harry'ego Pottera"


Wykluczając tę gnidę, Petera, Huncwoci to najlepsi przyjaciele na świecie. Zawsze się wspierają i ufają sobie bezgranicznie. Mają genialne poczucie humoru. Chętnie latałabym z nimi po Hogwarcie robiąc innym uczniom kawały i doprowadzając nauczycieli do szału bądź wymknęłabym się nielegalnie do Hogsmeade.


3. Jaskier 
z "Wiedźmina"

Jaskier jest sympatyczny i przezabawny. To utalentowany grajek i poeta, więc wspólnie spędzony czas byłby pewnie umilany jego balladami. Jest lojalnym i oddanym przyjacielem. W dodatku prawie wszędzie ma znajomości.


4. Alice 
ze "Zmierzchu"


Jedna z niewielu postaci ze "Zmierzchu", które naprawdę lubię. To pełna pozytywnej energii osoba z mnóstwem pomysłów na minutę. Otwarta i życzliwa. Chętnie zorganizowałabym z nią jakąś imprezę (niewdzięcznica Bella nigdy nie umiała docenić zdolności organizacyjnych przyjaciółki).


5. Ben
 z "Pałacu Północy"


Ben jest prawdziwym przyjacielem na dobre i złe. To młody, inteligentny, nieprzewidywalny chłopak, który dla dobra przyjaciół potrafi poświęcić wszystko. Żadnego obrazka z Benem niestety nie znalazłam.


6. Amy Fleming 
z "Heartlandu" 

Z Amy na pewno dobrze bym się dogadywała, bo to dziewczyna pełna sympatii i z pewnością potrafiłaby mnie zawsze zrozumieć. Poza tym w tej przyjaźni i ja mogłabym się wykazać, pomagając jej, w czym bym tylko umiała, bo przecież w "Heartlandzie" zawsze jest coś do zrobienia. A wieczorem wspólna przejażdżka na koniach.


7. Pollyanna
 z "Pollyanny"


Jej optymizm jest zaraźliwy. Myślę, że przy Pollyannie zawsze byłabym w wyśmienitym humorze. Pewnie chętnie nauczyłaby mnie swojej słynnej gry w zadowolenie.


8. Saphira 
z "Dziedzictwa"


A kto powiedział, że przyjacielem musi być człowiek? Saphira to niezwykle mądra istota i jej rady z pewnością byłyby dla mnie cenne. Poza tym na smoku można polatać.


9. Tomek Sawyer 
z "Przygód Tomka Sawyera"


Bo Tomek żył w czasach bez komórek i komputerów, a zawsze znalazł sobie jakieś zajęcie. Miał szalone pomysły, przez które często wpadał w tarapaty, ale co tam. Przyjaźń z nim z pewnością zaowocowałaby niezapomnianymi przygodami.


10. Staś Tarkowski
 z "W pustyni i w puszczy"


Staś jest zaradny, inteligentny i sympatyczny. Przydałby się taki przyjaciel - złota rączka, no nie? I mógłby umilić mi czas opowiadając o swoich przygodach w Afryce.

9 komentarzy:

 1. Z tych co wymieniłaś to najbardziej zaprzyjaźniłabym się z Alice :-D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Tobą co do punktu 2 i 4. :) Jeśli natomiast chodzi o Saphirę i Anię Shirley to jakoś nie polubiłam ich szczególnie.
  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. 4, 10 !!! :D TAAK jest :D
  Natomiast z Anią bym się zaprzyjaźnić nie chciała, sama nie wiem do końca dlaczego.. ;(

  OdpowiedzUsuń
 4. ja poproszę o przyjaciółkę Anię:) pozdrawiam i zapraszam do siebie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. 1 <3 Alice też była spoko, "Polyanna" była niezłą książką, ale chyba nie chciałabym zaprzyjaźnić się z główną bohaterką :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Moim numerem jeden z Twojej listy są zdecydowanie Huncwoci.
  A w Stasiu Tarkowskim to ja bym się chyba zakochała :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. TOMEK SAWYER <3 uwielbiam go :D

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty

The Hunger Games 32x32 Logo