Harry Potter Broom -->

środa, 5 grudnia 2012

Top 10: Ulubione postacie męskie w literaturze (dorosłe)


Dziś pora na... Ulubione postacie męskie w literaturze  (dorosłe)!

Ranking najlepszych postaci męskich, podobnie jak kobiecych podzieliłam na dwie części (dorośli i młodzież). Oto pierwsza z nich:

1. Severus Snape
z "Harry`ego Pottera"


Snape jest chyba najlepszą postacią z HP. Tajemniczy, groźny, inteligentny, skryty. Z twarzą pozbawioną wszelkich emocji. Do końca ciężko jest określić motywy, które nim kierują, aż do ostatniej części nie wiemy, po której tak naprawdę stoi stronie. Jego historia wzrusza i ukazuje go w zupełnie innym świetle.
No i aktorsko w filmie wypadł rewelacyjnie.


2. Geralt 
z "Wiedźmina"Wstawiam znaleziony na deviantarcie obrazek, a nie zdjęcie, bo jak widzę jakiekolwiek postacie z ekranizacji to aż brak mi słów. Geralt jest... pełen sprzeczności. To w gruncie rzeczy płatny morderca (na potwory), ale bezmyślnie nie zabija. Ma polować na potwory, twierdzi, że od polityki trzyma się z daleka, ale, choć nie z własnej woli, odgrywa w niej znaczącą rolę. Jest okrutny, a jednocześnie szlachetny i honorowy. Twierdzi, że ludzkich uczuć nie posiada, ale za Ciri i Yennefer gotów jest zrobić wszystko. Kocha tylko jedną kobietę, ale kocha się z... no, z pewnością z więcej niż jedną xD I jest mistrzem ciętej riposty.


3. Syriusz Black
z "Harry'ego Pottera"


Syriusz (nazywany też Łapą) siedział niewinnie w więzieniu przez 13 lat. Jako jedynemu udało mu się uciec, co dowodzi jego sprytowi i inteligencji. Jest indywidualistą, potrafi wyłamywać się ze schematów. Ma ogromne poczucie humoru, nigdy się nie poddaje. Lojalny wobec przyjaciół, okrutny wobec wrogów. Potrafi zamieniać się w psa (nie wiem, jak według was, ale moim zdaniem ta umiejętność to +10 do fajności :D)


4. Jaskier
z "Wiedźmina"


Jaskra uwielbiam za jego poczucie humoru. Za to, że przy niemal wszystkich scenach z nim, na twarzy czytelnika pojawia się uśmiech. Za problemy z tymi wszystkimi kobietami, którym złamał serca (sporo ich było). Za to... za to, że po prostu jest Jaskrem. Wnosi do "Wiedźmina" taki jasny promyczek. Poza tym, jest poetą i śpiewakiem. I jak tu takiego nie lubić? Geralt określił go tak: "Masz lat blisko 40, wyglądasz na blisko 30, myślisz, że masz nieco ponad 20, a zachowujesz się tak, jakbyś miał niecałe 10"


5. Remus Lupin
z "Harry'ego Pottera"


Lupin jest jednym z Huncwotów, co już praktycznie samo w sobie kwalifikuje go do tego zestawienia. Jest w dodatku bardzo inteligentnym, utalentowanym,skromnym i lojalnym człowiekiem. Ma nieco zaniżone poczucie własnej wartości. Wilkołak, który dzięki pomocy przyjaciół, jakoś sobie radzi z tym "małym futerkowym problemem". Prawdopodobnie najlepszy nauczyciel Obrony Przed Czarną Magią, jakiego kiedykolwiek miał Hogwart.


6. Arsene Lupin
z "Arene'a Lupina"


Naprawdę rzadko się zdarza, żeby główny bohater należał do moich ulubionych. Arsene jest jednak wyjątkowy. To prawdziwy dżentelmen włamywacz. Okrada wyłącznie bogatych, nie krzywdzi kobiet (większość z nich uwodzi). Nie zabija. Żaden detektyw nie potrafi go powstrzymać, gdyż jest to złodziej o niebywałej inteligencji i sprycie. Przygotowany na każdą okoliczność. Po prostu ma klasę.


7. Aragorn 
z "Władcy Pierścieni"


Aragorn to prawdziwy król. Odważny, lojalny, dbający o dobro swoich poddanych. W dodatku ma dar uzdrawiania. Człowiek o olbrzymiej mądrości i dobrym sercu. Pewny siebie, ale nie wywyższający się. Idealny przywódca. Nigdy nie zostawi przyjaciół w potrzebie. Dla dobra sprawy jest gotów poświęcić własne życie. 


8. Brom
z "Dziedzictwa"


Zdecydowanie najlepsza postać z całej serii, choć występuje głównie w pierwszej części. Tajemniczy i skryty posiada olbrzymią wiedzę. W swoim życiu dokonał wielu rzeczy (w tym stworzył grupę buntowników, którą przez jakiś czas przewodził). Oddał życie za własnego syna i mimo, że nie wychowywał go, zrobił dla niego tyle ile mógł. 


9. Gandalf
z "Władcy Pierścieni"


Gandalf to taki typowy stary mag. Z długą siwą brodą i włosami oraz wiedzą tak ogromną, że aż nie do opisania. Odważny i waleczny, jak wielkiemu przywódcy i idolowi połowy książkowych bohaterów przystało. Ma zawsze swoje sprawy, nikomu się nie tłumaczy. Zjawia się tam, gdzie jest potrzebny i odchodzi, gdy ma coś pilnego do załatwienia. Wszyscy go znają, choć pod różnymi imionami. POza tym jest specem od fajerwerków^^


10. Haymitch 
z "Igrzysk Śmierci"


Próbuje zapomnieć o okrucieństwach, które przeżył, zatracając się w alkoholu. Mimo wszystko potrafi wziąć się w garść i przygotować do walki nowych trybutów, potrafi załatwić im wsparcie sponsorów. Nie waha się walczyć w powstaniu i wzniecić rewolucji. Ponadto sceny z nim bywają zabawne.1 komentarz:

Popularne posty

The Hunger Games 32x32 Logo